Chlazení, nátěr, hluk

Chlazení a ventilace

Motory mají v normálním provedení radiální ventilátor, který chladí nezávisle na směru otáčení motoru (chlazení IC 411 podle ČSN EN 60 034-6). Při instalaci s omezeným přívodem vzduchu je třeba dbát na to, aby byla dodržena dostatečná vzdálenost od stěny z důvodu zajištění chlazení motoru.

Nátěr

V standardním provedení se motory dodávají s nátěrem WECO-FAN odstín RAL 7030. Současně slouží i jako základ pro jiné nátěry. Motory lze dodat bez nátěru K23, přičemž díly ze šedé litiny a z plechu jsou vždy základovány.

Hluk při napájení ze sítě

Hluk se měří podle ČSN EN 21 680-1 v bezodrazovém prostředí při jmenovitém výkonu. Měří se hodnota hladiny akustického tlaku LpfAdB(A) na měřící ploše. Přitom se jedná o prostorovou střední hodnotu hladin akustického tlaku naměřených na měřící ploše. Měřící plocha je kvádr ve vzdálenosti 1m od povrchu stroje. Mimo to se udává hladina akustického výkonu LwAdB(A).
Dané hodnoty platí při 50Hz. Tolerance je +3dB. Při 60Hz se hodnoty zvyšují přibližně o 4dB. Hodnoty hluku motorů s přepínáním počtu pólů a motorů se zvýšeným výkonem sdělí výrobce na požádání.

internetový obchod s elektromotory
Elektromotory BEZVAMOTOR - prodáváme elektromotory z produkce INNOMOTICS (Siemens) Zajišťujeme i servis elektromotorů včetně náhradních dílů
Prodej skladových elektromotorů, startérů Bezva Praha

Created by © 2007 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign